Prvý zápas priniesol drámu so šťastným koncom.

Aj po treťom kole si udržali juniori 1. BK Humenné neporaziteľnosť. Doma si poradili s bratislavskými súpermi a sú aktuálne lídrom Juniorskej ligy Silver.

1.BK Humenné – B.S.C Bratislava 56:54 (31:23)
štvrtiny: 17:10, 14:13, 15:11, 10:20
Zostava a body: Zeleňák 23, Hajduk 8, Tokár 8, Soták 8, Taňkoš 3 (Vaceľ 6, Cigánik, Ďurian, Lecák)
Najlepší strelci za BA: Šuga 20, Čechmánek 17
Domáci vstúpili do zápasu sústredene. Dobre doskakovali pod oboma košmi a postupne (od stavu 4:4) si vypracovali 7-bodový náskok. Druhá štvrtina bola vyrovnaná, strelecky domácich držal kapitán Železňák. Dosiahol všetkých 14 bodov, trikrát bol úspešný spoza trojkového oblúka. To však boli jediné úspešné trojky v zápase (3/25), čo sa neskôr prejavilo. Po 3. štvrtine nič dramatický záver nenaznačovalo. Humenčania viedli 46:34, hostia síce trafili tri trojky, ale streľbu mali nevýraznú. V 34. min. bolo 50:36, ale zbytočné humenské straty, šnúra 0:9 (50:45) dali záveru nervózny náboj. V 39. min. znížili hostia na 54:51, ťahal ich kapitán Šuga. Predčasne sa vyfauloval, čo domácim pomohlo. Za stavu 55:54 síce premenili iba jeden trestný hod, ale záverečných šesť sekúnd už súpera ubránili. Medzi divákmi povzbudzoval našich aj primátor mesta Miloš Meričko.

Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

4.11.2023

Správy Humenskej televízie zdroj: YouTube/HNTV

Pozvánka

Zápas junioriov U19 Silver, 1. BK Humenné – B.S.C. Bratislava sa odohrá 4.11.2023 (sobota) o 17,00 hod. v mestskej športovej hale v Humennom.